AE900B1375
AE900B1375
Part Number
AE900B1375
Description
900 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE900B1375.pdf
Delivery Services
AE900B1375
Comments
    AE900B1375 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth300MHz
    Frequency900MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)2.283" (58.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension7.480" L x 2.283" W (190.00mm x 58.00mm)