AE915B6736
AE915B6736
Part Number
AE915B6736
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
915 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE915B6736.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE915B6736
Comments
    AE915B6736 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.1dB
    Bandwidth20MHz
    Frequency915MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.625" (15.88mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.25dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.750" L x 1.625" W (95.25mm x 41.28mm)