AE915WN2271
AE915WN2271
Part Number
AE915WN2271
Description
915 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FILT
Data sheet
AE915WN2271.pdf
Delivery Services
AE915WN2271
Comments
    AE915WN2271 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth26MHz
    Frequency915MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)1.102" (28.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension10.433" L x 3.150" W (265.00mm x 80.00mm)