AE920WN2251
AE920WN2251
Part Number
AE920WN2251
Description
920 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FILT
Data sheet
AE920WN2251.pdf
Delivery Services
AE920WN2251
Comments
    AE920WN2251 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth80MHz
    Frequency920MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)1.102" (28.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension9.764" L x 2.795" W (248.00mm x 71.00mm)