AE924WN2285
AE924WN2285
Part Number
AE924WN2285
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
924 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FILT
Data sheet
AE924WN2285.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE924WN2285
Comments
    AE924WN2285 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth8MHz
    Frequency924MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)1.102" (28.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension8.386" L x 3.228" W (213.00mm x 82.00mm)