AE942NS2181
AE942NS2181
Part Number
AE942NS2181
Description
942 MHZ CAVITY BANDSTOP/NOTCH FI
Data sheet
AE942NS2181.pdf
Delivery Services
AE942NS2181
Comments
    AE942NS2181 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth34.8MHz
    Frequency942MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)2.008" (51.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension10.394" L x 1.575" W (264.00mm x 40.00mm)