AE9500SSH6603
AE9500SSH6603
Part Number
AE9500SSH6603
Description
9500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Data sheet
AE9500SSH6603.pdf
Delivery Services
AE9500SSH6603
Comments
    AE9500SSH6603 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth18.5GHz
    Frequency9.5GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension0.748" L x 0.591" W (19.00mm x 15.00mm)