AE95B6658
AE95B6658
Part Number
AE95B6658
Description
95 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE95B6658.pdf
Delivery Services
AE95B6658
Comments
    AE95B6658 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth12MHz
    Frequency95MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)