AE960L9091-D
AE960L9091-D
Part Number
AE960L9091-D
Description
960 MHZ LOWPASS FILTER
Data sheet
AE960L9091-D.pdf
Delivery Services
AE960L9091-D
Comments
    AE960L9091-D Specifications
    Ripple-
    Bandwidth220MHz
    Frequency960MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)