AE960L9091-S
AE960L9091-S
Part Number
AE960L9091-S
Description
960 MHZ LOWPASS FILTER
Data sheet
AE960L9091-S.pdf
Delivery Services
AE960L9091-S
Comments
    AE960L9091-S Specifications
    Ripple-
    Bandwidth220MHz
    Frequency960MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)