AE9700B11603
AE9700B11603
Part Number
AE9700B11603
Description
9700 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE9700B11603.pdf
Delivery Services
AE9700B11603
Comments
    AE9700B11603 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth1.5GHz
    Frequency9.7GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.445" (11.30mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.722" L x 0.669" W (43.75mm x 17.00mm)