AE979L9205
AE979L9205
Part Number
AE979L9205
Description
979 MHZ LOW PASS FILTER
Data sheet
AE979L9205.pdf
Delivery Services
AE979L9205
Comments
    AE979L9205 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth80MHz
    Frequency979MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.4dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)