AE9953WB11554
AE9953WB11554
Part Number
AE9953WB11554
Description
9953 MHZ WAVEGUIDE BANDPASS FILT
Data sheet
AE9953WB11554.pdf
Delivery Services
AE9953WB11554
Comments
    AE9953WB11554 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency9.953GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.650" (16.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss6.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.850" L x 1.220" W (174.00mm x 31.00mm)