AHS57B12102105SM
AHS57B12102105SM
Part Number
AHS57B12102105SM
Manufactures
AHS Micro
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Data sheet
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
AHS57B12102105SM
Comments
    AHS57B12102105SM Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C