AM1232B1758
AM1232B1758
Part Number
AM1232B1758
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
1232 MHZ CERAMIC BANDPASS FILTER
Data sheet
Category
Ceramic Filters
Delivery Services
AM1232B1758
Comments
    AM1232B1758 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Bandwidth-
    Frequency1.232GHz Center
    Impedance-
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.217" (5.50mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss-
    Package / Case8-SMD Module
    Size / Dimension0.512" L x 0.472" W (13.00mm x 12.00mm)