AM2250B1078
AM2250B1078
Part Number
AM2250B1078
Description
2.25 GHZ MONOBLOCK CERAMIC BPF
Data sheet
AM2250B1078.pdf
Delivery Services
AM2250B1078
Comments
    AM2250B1078 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Bandwidth200 MHz
    Frequency2.25GHz Center
    Impedance50Ohm
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.202" (5.13mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss-
    Package / Case8-SMD Module
    Size / Dimension0.900" L x 0.500" W (22.86mm x 12.70mm)