AM2593B1092
AM2593B1092
Part Number
AM2593B1092
Description
2.593 GHZ MONOBLOCK CERAMIC BPF
Data sheet
AM2593B1092.pdf
Delivery Services
AM2593B1092
Comments
    AM2593B1092 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Bandwidth194 MHz
    Frequency2.593GHz Center
    Impedance50Ohm
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.157" (4.00mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss-
    Package / CaseMonoblock, 2 PC Pad
    Size / Dimension0.402" L x 0.299" W (10.20mm x 7.60mm)