AM3525B1006.pdf
| Series | |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Bandwidth | 50 MHz |
| Frequency | 3.525GHz Center |
| Impedance | 50Ohm |
| Filter Type | Band Pass |
| Part Status | Active |
| Height (Max) | 0.154" (3.90mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Insertion Loss | 2dB |
| Package / Case | 3-SMD Module |
| Size / Dimension | 0.400" L x 0.236" W (10.16mm x 6.00mm) |