AM35CR265
AM35CR265
Part Number
AM35CR265
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
35 MHZ CRYSTAL FILTER
Data sheet
AM35CR265.pdf
Category
Monolithic Crystals
Delivery Services
AM35CR265
Comments
    AM35CR265 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth50 kHz
    Impedance-
    Part StatusActive
    Height (Max)0.300" (7.62mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule
    Number of Poles-
    Size / Dimension1.740" L x 0.505" W (44.20mm x 12.83mm)
    Frequency - Center35 MHz