AM4000B1691
AM4000B1691
Part Number
AM4000B1691
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
4000 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Data sheet
AM4000B1691.pdf
Category
Ceramic Filters
Delivery Services
AM4000B1691
Comments
    AM4000B1691 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Bandwidth80 MHz
    Frequency4GHz Center
    Impedance50Ohm
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.228" (5.80mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss4.5dB
    Package / Case20-SMD Module
    Size / Dimension1.354" L x 0.551" W (34.40mm x 14.00mm)