AMPDADH-A16T3
AMPDADH-A16T3
Part Number
AMPDADH-A16T3
Manufactures
Abracon LLC
Description
OSC MEMS XO DUAL OUTPUT
Data sheet
AMPDADH-A16T3.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
AMPDADH-A16T3
Comments
    AMPDADH-A16T3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesAMPD
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.035" (0.89mm)
    OutputCMOS
    Ratings-
    Function-
    Part StatusActive
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Voltage - Supply1.71V ~ 3.63V
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency - Output 112MHz, 48Mhz
    Frequency - Output 2-
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)1.3mA (Typ)