AMPDDEH-A13T3
AMPDDEH-A13T3
Part Number
AMPDDEH-A13T3
Manufactures
Abracon LLC
Description
OSC MEMS XO DUAL OUTPUT
Data sheet
AMPDDEH-A13T3.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
AMPDDEH-A13T3
Comments
    AMPDDEH-A13T3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesAMPD
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.035" (0.89mm)
    OutputCMOS
    Ratings-
    Function-
    Part StatusActive
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply1.71V ~ 3.63V
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency - Output 16.1298496MHz, 6.16791MHz
    Frequency - Output 2-
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)1.3mA (Typ)