AMPDEFH-A13T
AMPDEFH-A13T
Part Number
AMPDEFH-A13T
Manufactures
Abracon LLC
Description
MEMS OSC XO 1.71V-3.63V 4VDFN
Data sheet
AMPDEFH-A13T.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
AMPDEFH-A13T
Comments
    AMPDEFH-A13T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesAMPD
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.035" (0.89mm)
    Output-
    Ratings-
    Function-
    Part StatusActive
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case4-VDFN
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.71V ~ 3.63V
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency - Output 16.1298496MHz, 6.16791MHz
    Frequency - Output 2-
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)1.3mA (Typ)