AP1084D33L-13
AP1084D33L-13
Part Number
AP1084D33L-13
Description
IC REG LDO 3.3V 5A TO-252
Data sheet
AP1084D33L-13.pdf
Delivery Services
AP1084D33L-13
Comments
    AP1084D33L-13 Specifications
    PackageCut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Control Features-
    Current - Output5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.4V @ 5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-252-3
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V