AP1084K33L-U
AP1084K33L-U
Part Number
AP1084K33L-U
Description
IC REG LINEAR 3.3V 5A TO263-2
Data sheet
AP1084K33L-U.pdf
Delivery Services
AP1084K33L-U
Comments
    AP1084K33L-U Specifications
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Control Features-
    Current - Output5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.4V @ 5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-263
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V