AP1115BY18L-13
AP1115BY18L-13
Part Number
AP1115BY18L-13
Description
IC REG LINEAR 1.8V 600MA SOT89-3
Data sheet
AP1115BY18L-13.pdf
Delivery Services
AP1115BY18L-13
Comments
    AP1115BY18L-13 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (120Hz)
    Control Features-
    Current - Output600mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)18V
    Voltage Dropout (Max)1.3V @ 600mA
    Supplier Device PackageSOT-89-3
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V