AP1117Y33L-13
AP1117Y33L-13
Part Number
AP1117Y33L-13
Description
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT89-3
Data sheet
AP1117Y33L-13.pdf
Delivery Services
AP1117Y33L-13
Comments
    AP1117Y33L-13 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (180Hz)
    Control Features-
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)18V
    Voltage Dropout (Max)1.4V @ 1A
    Supplier Device PackageSOT-89-3
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V