AP1118D15L-13
AP1118D15L-13
Part Number
AP1118D15L-13
Description
IC REG LINEAR 1.5V 1A TO252-5
Data sheet
AP1118D15L-13.pdf
Delivery Services
AP1118D15L-13
Comments
    AP1118D15L-13 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 150°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)18V
    Voltage Dropout (Max)1.4V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-252-5
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V