AP1119Y25L-13
AP1119Y25L-13
Part Number
AP1119Y25L-13
Description
IC REG LINEAR 2.5V 500MA SOT89-5
Data sheet
AP1119Y25L-13.pdf
Delivery Services
AP1119Y25L-13
Comments
    AP1119Y25L-13 Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (120Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-89-5/6
    Control FeaturesEnable
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 150°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)18V
    Voltage Dropout (Max)1.3V @ 500mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-89-5
    Current - Quiescent (Iq)10 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V