AS13985F-26-T
AS13985F-26-T
Part Number
AS13985F-26-T
Description
IC REG LINEAR 2.6V 150MA 5WLCSP
Data sheet
AS13985F-26-T.pdf
Delivery Services
AS13985F-26-T
Comments
    AS13985F-26-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR60dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-UFBGA, WLCSP
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.1V @ 150mA
    Current - Supply (Max)250 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-WLCSP (1.34x0.97)
    Current - Quiescent (Iq)130 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.6V