ASADV-26.000MHZ-LC-T
ASADV-26.000MHZ-LC-T
Part Number
ASADV-26.000MHZ-LC-T
Manufactures
Abracon LLC
Description
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
ASADV-26.000MHZ-LC-T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
ASADV-26.000MHZ-LC-T
Comments
    ASADV-26.000MHZ-LC-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesASADV
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS, LVCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency26 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Voltage - Supply1.6V ~ 3.6V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)4mA