ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
Part Number
ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
Manufactures
Abracon LLC
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
ASCO2-24.000MHZ-EK-T3.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
Comments
    ASCO2-24.000MHZ-EK-T3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesASCO
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency24 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±30ppm
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)3.5mA