ASEDV-27.000MHZ-LR-T
ASEDV-27.000MHZ-LR-T
Part Number
ASEDV-27.000MHZ-LR-T
Manufactures
Abracon LLC
Description
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
ASEDV-27.000MHZ-LR-T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
ASEDV-27.000MHZ-LR-T
Comments
    ASEDV-27.000MHZ-LR-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesASEDV
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS, LVCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency27 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.6V ~ 3.6V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)4mA