AT900A-320-320-0.15
AT900A-320-320-0.15
Part Number
AT900A-320-320-0.15
Manufactures
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Description
THERMAL TAPE 320X320MM, THICK 0.
Data sheet
AT900A-320-320-0.15.pdf
Category
Thermal - Pads, Sheets
Delivery Services
AT900A-320-320-0.15
Comments
    AT900A-320-320-0.15 Specifications
    SeriesAT900
    RoHSRoHS
    TypeConductive Tape, Sheet
    ColorWhite
    ShapeSquare
    UsageThermally Conductive
    Outline320.00mm x 320.00mm
    Adhesive-
    Material-
    Thickness0.0060" (0.152mm)
    Part StatusActive
    Backing, CarrierFiberglass
    Thermal Resistivity-
    Thermal Conductivity0.9W/m-K