ATX-12-F-26.000MHZ-F05-T
ATX-12-F-26.000MHZ-F05-T
Part Number
ATX-12-F-26.000MHZ-F05-T
Description
XTAL OSC TCXO 26 MHZ CLPSNW SMD
Data sheet
ATX-12-F-26.000MHZ-F05-T.pdf
Delivery Services
ATX-12-F-26.000MHZ-F05-T
Comments
    ATX-12-F-26.000MHZ-F05-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesATX-12
    Function-
    Frequency26 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply1.68V ~ 3.63V
    Frequency Stability±500ppb
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)2mA