AWH 24G-E232-IDC
AWH 24G-E232-IDC
Part Number
AWH 24G-E232-IDC
Description
CONN HEADER 24POS IDC GOLD
Data sheet
AWH 24G-E232-IDC.pdf
Delivery Services
AWH 24G-E232-IDC
Comments
    AWH 24G-E232-IDC Specifications
    ColorGray
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Contact TypeMale Pin
    Mounting TypePanel Mount
    Connector TypeHeader
    Contact FinishGold
    Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks, Long
    Contact Finish Thickness-
    AWH 24G-E232-IDC FAQ
    1. How to order AWH 24G-E232-IDC on Kimter Electronics?
    3. Are the AWH 24G-E232-IDC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AWH 24G-E232-IDC?
    AWH 24G-E232-IDC Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufactures Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    AWH 24G-E232-IDC Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.