B31-030.0M
B31-030.0M
Part Number
B31-030.0M
Manufactures
Connor Winfield
Description
XTAL OSC TCXO 30MHZ CLP SNW
Data sheet
B31-030.0M.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
B31-030.0M
Comments
    B31-030.0M Specifications
    PackageStrip
    SeriesB31
    RoHSRoHS
    TypeTCXO
    OutputClipped Sine Wave
    Ratings-
    Function-
    Frequency30 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±500ppb
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)2mA