BPMA275D350LV
BPMA275D350LV
Part Number
BPMA275D350LV
Manufactures
Eaton - Bussmann Electrical Division
Description
VARISTOR 40KA MODULE PLUG-IN
Data sheet
BPMA275D350LV.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
BPMA275D350LV
Comments
    BPMA275D350LV Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Energy-
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeDIN Rail
    Package / CaseModule, Plug-In Terminal Block
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts275 V
    Maximum DC Volts350 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 80°C