BPMA440D585LV.pdf
| Series | |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | - |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Package / Case | Module, Plug-In Terminal Block |
| Current - Surge | 40 kA |
| Maximum AC Volts | 440 V |
| Maximum DC Volts | 585 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |