C0603X5R160-474KNP-CT
C0603X5R160-474KNP-CT
Part Number
C0603X5R160-474KNP-CT
Description
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0603
Data sheet
C0603X5R160-474KNP-CT.pdf
Delivery Services
C0603X5R160-474KNP-CT
Comments
    C0603X5R160-474KNP-CT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance-
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C