C1E-27.000-10-1520-R3
C1E-27.000-10-1520-R3
Part Number
C1E-27.000-10-1520-R3
Manufactures
Aker Technology USA
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
Data sheet
C1E-27.000-10-1520-R3.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
C1E-27.000-10-1520-R3
Comments
    C1E-27.000-10-1520-R3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesC1E
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency27 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms