C3290-24.704
C3290-24.704
Part Number
C3290-24.704
Manufactures
Crystek Corporation
Description
XTAL OSC XO 24.7040MHZ HCMOS TTL
Data sheet
C3290-24.704.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
C3290-24.704
Comments
    C3290-24.704 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesC3290
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS, TTL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency24.704 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
    Voltage - Supply5V
    Frequency Stability±100ppm
    Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)60mA