C3E-12.288-4-1015-X-R
C3E-12.288-4-1015-X-R
Part Number
C3E-12.288-4-1015-X-R
Manufactures
Aker Technology USA
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 4PF SMD
Data sheet
C3E-12.288-4-1015-X-R.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
C3E-12.288-4-1015-X-R
Comments
    C3E-12.288-4-1015-X-R Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesC3E
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency12.288 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance4pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±15ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms