C3E-19.6608-4-3030-X-R
C3E-19.6608-4-3030-X-R
Part Number
C3E-19.6608-4-3030-X-R
Description
CRYSTAL 19.6608MHZ 4PF SMD
Data sheet
C3E-19.6608-4-3030-X-R.pdf
Delivery Services
C3E-19.6608-4-3030-X-R
Comments
    C3E-19.6608-4-3030-X-R Specifications
    Ratings-
    Frequency19.6608 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance4pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms