C3E-48.000-4-1015-X-M
C3E-48.000-4-1015-X-M
Part Number
C3E-48.000-4-1015-X-M
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 4PF SMD
Data sheet
C3E-48.000-4-1015-X-M.pdf
Delivery Services
C3E-48.000-4-1015-X-M
Comments
    C3E-48.000-4-1015-X-M Specifications
    Ratings-
    Frequency48 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance4pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±15ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms