C3E-50.000-6-1010-R
C3E-50.000-6-1010-R
Part Number
C3E-50.000-6-1010-R
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 6PF SMD
Data sheet
C3E-50.000-6-1010-R.pdf
Delivery Services
C3E-50.000-6-1010-R
Comments
    C3E-50.000-6-1010-R Specifications
    Ratings-
    Frequency50 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance6pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±10ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms