CC7V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QC
Part Number
Manufactures
Micro Crystal AG
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Data sheet
CC7V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QC.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
Comments
    CC7V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QC Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesCC7V
    RoHSRoHS
    TypekHz Crystal (Tuning Fork)
    Ratings-
    Frequency32.768 kHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Load Capacitance7pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
    Frequency Stability-
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhms