CHG-1005-001010-KEP
CHG-1005-001010-KEP
Part Number
CHG-1005-001010-KEP
Description
CONN RCPT 5POS IDC 22-24AWG GOLD
Data sheet
CHG-1005-001010-KEP.pdf
Delivery Services
CHG-1005-001010-KEP
Comments
    CHG-1005-001010-KEP Specifications
    ColorGray
    Pitch0.100" (2.54mm)
    FeaturesClosed End
    Wire TypeDiscrete or Ribbon Cable
    Wire Gauge22-24 AWG
    Cable TerminationIDC
    Number of Positions5
    Contact Finish Thickness30.0µin (0.76µm)
    CHG-1005-001010-KEP FAQ
    1. How to order CHG-1005-001010-KEP on Kimter Electronics?
    3. Are the CHG-1005-001010-KEP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CHG-1005-001010-KEP?
    CHG-1005-001010-KEP Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufactures Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    CHG-1005-001010-KEP Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.