CM35-1.9-09AN.pdf
| Series | CM35-1.9 |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Height | 1.67mm |
| Features | Lead Wires |
| Qmax @ Th | 5.2W @ 27°C |
| Resistance | 1.87 Ohms |
| Part Status | Active |
| Current - Max | 1.9 A |
| Voltage - Max | 4.2 V |
| Delta Tmax @ Th | 71°C @ 27°C |
| Number of Stages | 1 |
| Size / Dimension | Rectangular - 12.19mm L x 5.99mm W |
| Operating Temperature | 85°C |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CM35-1.9-09AN.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
| Datasheet | Image | Part Number | Manufactures | Stock | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|---|
387004724 | Laird Thermal Systems, Inc. | ULTRATEC UTX SERIES, THERMOELECT | View | |
387007122 | Laird Thermal Systems, Inc. | HTX20,65,F2A,1312,11,W2.25 | View | |
CP90626257 | CUI Devices | PELTIER, 62 X 62 X 5.7, 9 A, WIR | View | |
387005661 | Laird Thermal Systems, Inc. | PCX12,139,F1,3550,TA,RT,W6 | View | |
16506-302 | Laird Thermal Systems, Inc. | PELTIR MS2,102,22,22,17,17,11,W8 | View | |
387007112 | Laird Thermal Systems, Inc. | HTX12,65,F2A,1312,TB,RT,W2.25 | View | |
NL2011T-01AC | Marlow Industries, Inc. | MULTISTAGE TEM 6.6X6.6X4.29MM | View | |
387005698 | Laird Thermal Systems, Inc. | PCX8,152,F2,1773,TA,RT,W6 | View | |
9350007-301 | Laird Thermal Systems, Inc. | MS2,192,14,20,15,25,11,W8 | View | |
387007117 | Laird Thermal Systems, Inc. | HTX15,65,F2A,1312,TB,W2.25 | View |
We guarantee 100% customer satisfaction.