CM6296R-154
CM6296R-154
Part Number
CM6296R-154
Manufactures
API Delevan Inc.
Description
CMC 150UH 9.5A 2LN SMD
Data sheet
CM6296R-154.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
CM6296R-154
Comments
    CM6296R-154 Specifications
    SeriesCM6296R
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter Type-
    Part StatusActive
    Height (Max)0.423" (10.74mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension1.058" L x 1.058" W (26.87mm x 26.87mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Max)9.5A
    Impedance @ Frequency-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Inductance @ Frequency150 µH @ 1 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max)16mOhm